Ön Lisans Inşaat Bölümü Lisans Tamamlama

İnşaat Meslek Yüksek okulundan mezun olduktan sonra 3. sınıf derslerini almaya başlayabilirsiniz. Bunun için %100 Türkçe destekli olan Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi ile yolunuza devam edebilirsiniz. Bu üniversite Ukrayna’da yer alıyor. Vize istemeyen bu merkez ile öğrencilik hayatınıza devam edebilirsiniz. Üstelik İngilizce ön koşulu olmadan da eğitim sisteminden faydalanmanız mümkündür.

Ön lisans inşaat bölümü lisans tamamlama konusunda ders farkları ele alınarak eğitim sistemine yer verilmektedir. Ön şartlara yer verilmemesinden dolayı ülkemizden pek çok inşaat öğrencisi bu üniversiteyi tercih etmektedir. Türkiye’den ünlü doçentlerin eğitim vermesi üzerine lisansınızı tamamlayabilirsiniz. 2 yılda lisans tamamlama programından faydalanarak geçerli diplomanızı alabilirsiniz.

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi adına istenilen eğitim ücreti senelik 2500 Euro şeklindedir. YÖK tanınırlığın da olan bu program sayesinde lisansınızı tamamlamanız esas alınıyor. Ön lisans inşaat bölümü lisans tamamlama için Ukrayna şartlarında eğitim alabilirsiniz. Buranın şartları konusunda danışmanlık sunan firmalar da bulunuyor. Başta Eurostar Yurt dışı Eğitim Kurumu ile iletişime geçebilirsiniz. Yetkili ve muktedir olan bu kurum sayesinde tüm detayları ele almanız sağlanıyor. Bu detaylar arasında oturma izni ya da yerleştirme gibi durumlar da bulunmaktadır. Ukrayna’ya gitmek için vize çıkartmanız da gerekmemektedir. Sadece pasaport üzerinden ulaşım mümkündür. Buradan eğitim almak için MYO esaslı mezuniyet belgelerini de hazır etmelisiniz. Dgs şartı da olmayan eğitim kurumlarından birisidir.

Ukrayna, Türkiye ile benzerlik gösteren niteliklere sahiptir. Özellikle ekonomik yaşam standartlarından dolayı öğrencilerin eğitimleri boyunca sıkıntı yaşamamaları söz konusudur. Ön lisans inşaat bölümü lisans tamamlama hizmetleri için 2 yıl bu merkezde yaşamanız gerekiyor. Burada geçerli üniversite ya da vakıf yurtlarında konaklama şartlarına ele atabilirsiniz. Oturma iznini de rahatlıkla 3 ay içerisinde almanız sağlanmaktadır. Tüm bu konuları danışabileceğiniz bir kurum da Point Yurt dışı Eğitim Kurumu olmaktadır. Buradan da danışmanlık hizmeti alarak lisansınızı tamamlamak için başvurunuzu sunabilirsiniz. Başvurular için ön şartların olmaması işinizi daha kolay hale getirecektir. Öğrencilerin yabancı dil esaslarına yer vermeleri ve %100 Türkçe eğitim almaları da sağlanmaktadır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!