İnşaat Mühendisliği Dikey Geçiş Şartları

İnşaat Mühendisliği Dikey Geçiş Şartları

Dikey geçiş sınavı denilen aşama ile beraber eğitim seviyenizi bir adım daha ileri götürme imkanını direkt olarak üst noktalara çıkarabileceğini belirtmek gerekmektedir. Dikey geniş aslına bakılırsa ön lisans programlarından lisans programlarına geçiş yapma daha doğrusu bu diplomayı lisansa tamamlama konusu ile alakalıdır. Bu imkanı elde etmek için kişilerin öncelikli olarak belirli bir puan seviyeye sahip olması gerekmektedir.

Puan seviyesini elde etmiş olan kişilerde aranan bir diğer şartın da maddi olanak olduğunu eklemek gerekmektedir. Bu imkandan yararlanmak için kişilerin aklına ilk olarak gelmesi gereken noktanın dönemlik olarak ödemeleri gereken para olduğunu da eklemek gerekmektedir. Bu yıllık ücret yurtdışında bulunan anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde tarihi dokuya ve etkin eğitim olanaklarına sahip olan bir bölgede bile makul bir ücret olduğunu eklemek gerekmektedir. İnşaat mühendisliği dikey geçiş şartları kapsamında sizin için hangi noktaların daha uygun olduğunu ve hangi programa kayıt olmak için uygun olan şartlar elinizde tuttuğunuzu belirtmek gerekmektedir.

Özellikle anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, kişilerin elde edecekleri imkanları eğitim olanakları bakımından da direkt olarak üst seviyelere taşıdığının da altını çizmek gerekmektedir. Sizin için asıl önemli olan nokta uzman kişilerden eğitim almak ise bunu üniversitelerimiz tarafından direkt olarak karşılanacağını da eklemek gerekmektedir. Bu üniversitelerimizde öğrenim görmek isteyen kişilerin belirli aracı kurumlar ile birlikte hareket etmeleri gerekmektedir. Bu kurumlar yurt dışı eğitim konusunda sizin için kayıt gerçekleştirecek ve eğitim konusunda neleri yerine getirmeniz gerektiği konusunda aracılık yapıp sizi bilgilendirecek olan sitelerden bir tanesidir.

İnşaat mühendisliği dikey geçiş şartları denildiği zaman akla ilk olarak belirli bir puan aralığının tutturulması gelmelidir. Siz de bu konuda bir olumsuzluğu içinizde barındırmıyorsanız anlaşmalı olduğumuz üniversiteler kapsamında lisans programını tamamlama olanağını da direkt olarak elde etmiş olursunuz. Ukrayna hem yaşam koşulları bakımından hem de eğitim ile alakalı unsurlar bakımından sizi adım adım üst noktalara taşıyacak olan merkezlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İnşaat mühendisliği dikey geçiş şartları denildiği zaman akla ilk olarak bu adımların gelmesi gerekmektedir.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!