İnşaat Bölümü Lisans Tamamlama

İnşaat Bölümü Lisans Tamamlama

3.sınıftan itibaren inşaat eğitimine başlamak için yurt dışı merkezli okullara başvurunuzu yapabilirsiniz. İnşaat bölümü lisans tamamlama programları için sıklıkla tercih edilen okullardan birisi Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi olmaktadır. Hem ülkemize yakın olması hem de vize istememesinden dolayı bu üniversitenin sıklıkla seçilmesi söz konusudur. Bu avantajlarının yanı sıra okulun herhangi bir sınav şartı da bulunmuyor. Dikey geçişler adına taban puan zorunlulukları olmayan üniversitelerden birisi olmaktadır. Ön şartlara da bulunmayan bu üniversite ile lisans tamamlama eğitiminden faydalanabilirsiniz. Üniversitenin bir diğer avantajlı özelliği ise İngilizce koşulunun olmamasıdır. Avrupa’da inşaat eğitiminden faydalanmak için ayrıca dil geliştirmenize gerek kalmayacaktır. Yetkili kurumlar ile görüşme yaparak bu avantajlı eğitim sistemini ele alabilirsiniz.

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi adına görüşmeleri Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumu üzerinden yürütebilirsiniz. Yetkili kurumlar arasında Point Yurtdışı Eğitim Kurumu da bulunmaktadır. İnşaat bölümü lisans tamamlama adına kurumların tüm danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Buradan sizlere yıllık ödenecek tutar bilgisi de verilmektedir. Avrupa kredi transfer sistemi üzerinden okuduğunuz bölümü tamamlamanız esas alınmaktadır. Yıllık olarak da 2500 Euro olarak ödemelere yer verilmektedir. Uygun ödeme koşullarından dolayı da Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi tercih ediliyor. Yılın 12 ayı boyunca kayıt günlerinin duyuruları yapılıyor. Facebook üzerinden bu günleri takip etmeniz daha kolay olacaktır. Bu sayede istenilen belgeler üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

inşaat bölümü lisans tamamlama işlemleri için kayıt belgelerini geçerli web sitesi üzerinden göreceksiniz. ‘Kayıt’ sekmesi üzerinden sizlere tüm liste sunulmaktadır. İkametgah ile pasaportun başta ele alınması gerekmektedir. MYO üzerinden diplomanızı ya da mezuniyet belgenizi de almanız gerekmektedir. MYO üzerinden transkiprti de almanız isteniyor. Kayıt adına geçerli süreleri göz önünde bulundurarak tüm bu belgeleri hazır bulundurmalısınız. Eurostar üzerinden Priştistesi için başvurunuzu sunabilirsiniz. Muhtedir olan tek eğitim kurumunun bu olduğu da ifade ediliyor. Geleceğin inşaat mühendisi olmak adına sadece 2500 Euro yıllık ücreti üzerinden Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi tamamlayabilirsiniz. Dikey geçiş avantajlarından faydalanarak üniversitenin geniş kapsamlı eğitimlerinden diplomanızı elde edebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!