İnşaat Mühendisliğine Dikey Geçiş Yapılabilen Bölümler

İnşaat mühendisliğine dikey geçiş yapılabilen bölümler konusunda öncelikli olarak ön lisans mezunu mu orta öğretim mezunu mu olduğunuz konusunda bilgi vermeniz gerekmektedir. Meslek liseleri artık hem aileler hem de gençler tarafından ciddi bir biçimde tercih edilmektedir. Bu konuda kişilerin direkt olarak kendi eğitim seviyelerine uygun olan anlayışı benimsemeleri gerekmekte ve eğitimin kalan aşamalarında da yollarını çizmeleri gerekmektedir. Bu yolculuk sırasında yalnız kalmaktan korkan kişilerin endişelerini bir kenara bırakmaları gerekmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim konusunda kişileri ciddi bir biçimde yüceltme şansını elinde tutan uzmanlar tarafından yönlendirilme imkanını elde etmiş olursunuz.

Kişilerin kendilerine uygun bir program bulma konusunda da yurtdışında bulunan anlaşmalı olduğumuz üniversitelerden yardım alma imkanlarının olduğunu eklemek gerekmektedir. Özellikle uzmanları seviyesi bakımından kişilerin tam manası ile donanımlı kişiler ile karşı karşıya kalacaklarını da belirtmek gerekmektedir. İnşaat mühendisliğine dikey geçiş yapılabilen bölümler denildiği zaman akla gelen en başlıca noktalardan biri olarak kişilerin direkt olarak meslek liselerini aklına getirmeleri gerekmektedir. Bu liseler aracılığı ile ön lisansa direkt olarak geçebilir ve Avrupa’nın yetkin üniversitelerinde kendinize lisans diploması alma imkanını da elinizde tutabilirsiniz.

İnşaat mühendisliğine dikey geçiş yapılabilen bölümler kişilerin alanlarına göre değişim göstermektedir. Sizin için hangi alanın daha kapsamlı olduğunu ve alan bakımından uyumlu olan bölümleri tercih ederken puan bakımından bir katsayı adaletsizliğine de uğramayacağınızın da altının çizilmesi gerekmektedir. Yurtdışında bulunan anlaşmalı olduğumuz üniversiteler kapsamında kişilerin elde edecekleri bütün olanakların direkt olarak uzmanlar tarafından kişilere bildirilecektir. Ön lisans mezunluğundan lisans mezunluğuna geçiş yaptığınız zaman elde edeceğiniz iş olanaklarının direkt olarak artış sahibi olacağının farkına varmak gerekmektedir. İnşaat mühendisliği konusunda kişilerin yetkin bir kadrodan eğitim aldıktan sonra direkt olarak kendilerini geliştirme imkanını da elde edeceklerini eklemek gerekmektedir. Sizin için hangi alan daha önemli ise kişilerin direkt olarak o alana yönelmesi gerekmektedir. Dikey geçiş gerçekleştikten sonra ders saydırma gibi imkanların da kişilere sağlandığının belirtilmesi gerekmektedir. Ders saydırma işlemlerini tamamlayarak çok kısa bir süre içerisinde okulunuzu tamamlama imkanına da nail olabilirsiniz.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!