İnşaat Teknikerlerine Lisans Tamamlama Fırsatı

İnşaat Teknikerlerine Lisans Tamamlama Fırsatı

Lisans tamamlama programını yurt dışı merkezli olarak ele alabilirsiniz. Özellikle ekonomik koşulların uygun olmasından dolayı Ukrayna dikkat çekmektedir. Burada yer alan Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesiüzerinden inşaat bölümüne yönelik eğitim alabilirsiniz. İnşaat teknikerlerine lisans tamamlama senesinden bu yana Bosna Hersek merkezli olarak verilmektedir. Burada eğitim görmek için dikey geçiş sınavının çok da önemi yoktur. Çünkü Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi taban puanlara yer vermeyen eğitim kurumlarından birisidir. Diğer yurt dışı lisans tamamlama programlarından ayrılan diğer bir özelliği de yabancı dil istememesidir. İngilizce eğitimi üzerinden durmanıza da gerek kalmıyor. Şöyle ki okul içerisinden de eğitimlerin Türkçe dil merkezli olarak ifade edilmesi söz konusudur.

İnşaat bölümünden iki senelik mezunsanız kariyer imkanlarınız daha zor olacaktır. Bu duruma yönelik imkanları genişletmek için 4 yıllık mezun olmanız gerekiyor. Lisans tamamlama programları sayesinde lisans diplomasını alabilirsiniz. İnşaat teknikerlerine lisans tamamlama senesinden beri Ukrayna üzerinden de verilmektedir. Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi bu konuda modern çalışmalara yer veren eğitim kurumları arasındadır. Okul içerisinde eğitimlerin Türk hocalar tarafından yapılması sağlanıyor. Bunun için de Türkiye’den doçentlerin geldiğini göreceksiniz. Fakültesi içerisinden 2 yıl eğitim alarak diploma sahibi olabilirsiniz. Okulun kayıt işlemleri sırasında tutar duyurularını da göreceksiniz. Senelik bedelin 2500 Euro olduğu iletilmektedir.

İnşaat teknikerlerine lisans tamamlama yılından bu yana belirli kurumlarca desteklenmektedir.Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi için başvurunuzu Eurostar üzerinden yapabilirsiniz. Point Yurt dışı Eğitim Kurumu da konuyla alakalı danışmanlık hizmetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Her iki kurumdan da kayıt işlemleri için gerekli tüm bilgileri elde edebilirsiniz. Bu bilgiler sonucunda da okula kayıt olarak lisans tamamlama eğitimine başlayabilirsiniz. Ukrayna yaşam koşulları ülkemiz ile aynı özelliklere sahiptir. Özellikle konaklama konusunda öğrencilerin sorun yaşamamaları söz konusudur. Öğrencilerin ekonomik fiyatlar üzerinden burada öğrencilik hayatını sürdürmesi de mümkündür. Oturma izinlerinin 3 ay içerisinde ele alınması istenmektedir. Bunun dışında yerleşme ya da barınma konularının tümünü danışmanlık firmalarından öğrenebilirsiniz. İletişim numaralarından ya da ofislerinden görüşmelere yer verilmektedir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!